Ponuka

 • Prechádzka do okolia MŠ - trieda Veveričiek

  Prechádzka do okolia MŠ - trieda Veveričiek
  13. 9. 2022

  Deti z triedy Veveričiek sa zúčastnili prechádzky do okolia MŠ. Cieľom bolo zvládnuť nerovný terén a pozorovať jesennú prírodu. Bonusom bola ochutnávka jabĺk v neďalekom ovocnom sade.

 • Učíme sa von - trieda Zajačikov

  Učíme sa von - trieda Zajačikov
  12. 9. 2022

  Najdôležitejšie skúsenosti získavame pomocou vlastných zmyslov a pri reálnej skúsenosti. A preto sa deti z triedy Zajačikov vybrali počas pobytu vonku do prírody. Zvládli turistickú vychádzku k novo-postavenému krížu nad našou obcou a zašli si aj do neďalekého lesa a odkrývali tajomstva svojou vlastnou zvedavosťou.

 • Odkaz na webovú stránku "Prírodníčkovia"

  Odkaz na webovú stránku "Prírodníčkovia"
 • Dôležitý oznam!

  Dôležitý oznam!
  1. 9. 2022
 • Začiatok školského roka 2022 / 2023 v našej MŠ

  Začiatok školského roka 2022 / 2023 v našej MŠ
  5. 9. 2022
 • Beseda s lesným pedagógom

  Beseda s lesným pedagógom
 • Návšteva na farme v Nemeckej

  Návšteva na farme v Nemeckej
 • Dentálna hygienička v našej MŠ

  Dentálna hygienička v našej MŠ
 • Ľadové kráľovstvo - pokusy s ľadom, ozdoby z ľadu

  Ľadové kráľovstvo - pokusy s ľadom, ozdoby z ľadu

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Ľadové kráľovstvo - pokusy s ľadom, ozdoby z ľadu.

 • Starostlivosť o vtáčiky v zime

  Starostlivosť o vtáčiky v zime

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Starostlivosť o vtáčiky v zime.

 • Karneval v MŠ

  Karneval v MŠ
  1. 3. 2022

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval v MŠ.

 • Informácie ohľadne novej webovej stránky našej MŠ....

  Informácie ohľadne novej webovej stránky našej MŠ....
 • Svetový deň pozdravov - 21. november

  Svetový deň pozdravov - 21. november

  Svetový deň pozdravov, tzv. WORLD HELLO DAY, sa oslavuje od roku 1973 približne v 180 krajinách sveta. Tento deň vznikol ako reakcia na vojnu medzi Izraelom a Egyptom a poukazuje na význam osobnej komunikácie pre zachovanie mieru, ktorý je dôležitý na celom svete. Autormi tejto myšlienky sú bratia McCormacoví, ktorí počas spomínanej vojny hľadali spôsobom, ako zastaviť všetky vojny sveta. Vyslovili myšlienku, že práve v tento deň by sa mal každý z nás pozdraviť aspoň desiatim ľuďom, pretože keď ľudia budú spolu komunikovať, nebudú mať čas bojovať.

   

  Aj naše deťúrence si tento deň pripomenuli, hoci s jednodňovým omeškaním. Zopakovali sme si rôzne pozdravy (detské, dospelácke), povedali sme si ako sa ľudia zdravili v minulosti a ako dnes. Deti sa naučili niektoré pozdravy v iných jazykoch i vyskúšali pozdravy gestami a dotykom. Predškoláci vytvorili veľký pozdrav AHOJ.

 • Brigáda na detskom ihrisku

  Brigáda na detskom ihrisku

  Dňa 17. 11. 2021, aj napriek štátnemu sviatku a dňu pracovného pokoja, si našli 4 oteckovia čas, aby potešili našich škôlkárov i pani učiteľky dokončením dopadovej dráhy na detskom ihrisku. Pri dodržaní všetkých epidemiologických opatrení urobili nevyhnutnú úpravu pri novozakúpenej preliezke. Tá síce skrášľovala naše detské ihrisko, ale do tohto dňa sa plne nevyužívala kvôli bezpečnosti. Všetkým zúčastneným  oteckom, menovite pánovi Marekovi Vančovi, Dušanovi Dudovi, Jánovi Kurančíkovi a Miroslavovi Simanovi, sa chceme zo srdca poďakovať. ĎAKUJEME!!!

 • Svetový deň behu - 5. 11. 2021

  Svetový deň behu - 5. 11. 2021
  5. 11. 2021

  Svetový deň behu! Ako lepšie si ho pripomenúť ak nie behom???

  "Svetový deň behu spája tisíce ľudí v stovkách miest po celom svete. V roku 1999 ho založil bežec Bill McDermott s cieľom podporiť boj proti chudobe vo svete. Keďže ako zakladateľ mal možnosť rozhodnúť o dátume tohto svetového dňa, vybral deň, kedy došlo k tragickej automobilovej nehode jeho brata. Od roku 1999 sa zúčastnilo behu v tento deň viac ako 10 000 registrovaných bežcov. V Afganistane sa dokonca v tento deň behalo aj počas vojny. Ide o charitatívnu akciu na podporu boja proti chudobe vo svete. Cieľom je nielen získanie finančných prostriedkov, ale aj zvýšenie povedomia verejnosti o príčinách a riešeniach extrémnej chudoby vo svete."

  Prečo práve beh?

  Beh je najrozšírenejšia a najobľúbenejšia športová aktivita a spolu s chôdzou patrí k najprirodzenejšiemu pohybu človeka. Ani v našej škôlke sme na tento deň nezabudli a pre deti pripravili šikovní učitelia prekážkovú dráhu, netradičný beh vzad, či zmyslový chodník v našej malej telocvični. Radosť i zábava to bola veliká. Veď pozrite v našom albume :-)

   

 • Deň materských škôl na Slovensku 2021

  Deň materských škôl na Slovensku 2021
  4. 11. 2021

  "Z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu (SV OMEP) vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku. Tento významný deň sa organizuje každoročne 4. novembra. Významným medzníkom v dejinách predškolskej pedagogiky na Slovensku sa stal dátum 4. november 1829. V tento deň vznikla a bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická."

  Aj v našej škôlke sme tento deň oslávili spevom, tancom a rôznymi aktivitami, ktoré vychádzali z nášho týždenného plánu - Naše zmysly. Na hymnu, ktorá bola vytvorená pri tejto príležitosti, sme si vytvorili jednoduchú choreografiu a veselo si na ňu zatancovali.

  Ak máte chuť, môžete si aj vy zaspievať spolu s nami v priloženom odkaze.....

  Na záver dňa deti si domov odnášali milé medaile, ako spomienku na dnešný netradičný deň.

   

 • Zmysly nie sú výmysly...

  Zmysly nie sú výmysly...
  2. 11. 2021

  "Človek ten má zmyslov päť, viem ich všetky naspamäť. Kde sú oči, tam je zrak, po prstoch nám skáče hmat. Na uši si sadol sluch, do nosa nám vošiel čuch. A v ústach na jazýčku, chuť nám drieme na krajíčku"......

   

  Hra nie je pre deti len zábavka, ale sa počas nej aj veľa učia. Je dobré, pokiaľ sa do hry dieťaťa zapojí čo najviac zmyslov. Tento týždeň si predškoláci cibrili jemnú motoriku, koordináciu zrak - ruka a pri strihaní správny úchop nožníc. Stredniaci už vystrihnuté obrázky vyfarbovali a s pomocou učiteľov všetko spoločne nalepili na papier. Výsledkom boli nádherné "zmyslové čelenky". Všetci bez rozdielu veku sa tešili zo zvukového pexesa z kindervajíčok, či z triedenia vecí podľa farieb. Hmat si vyskúšali v hre "Čarovné vrecuško", odkiaľ vyťahovali rôzne veci, snažili sa ich opísať a správne pomenovať. Veríme, že kopec zábavy si užijeme aj v nasledujúcom týždni, ktorý je venovaný téme Ľudské telo.

 • Oznam

  Oznam
  2. 11. 2021

  V utorok 2.11.2021 pokračuje vyučovanie po jesenných prázdninách.  Keďže sme boli doma viac ako 3 dni, treba doniesť Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti. Tlačivo nájdete nižšie, prípadne bude v utorok ráno vyložené pred vstupom do MŠ Ďakujeme za spoluprácu.

 • Tekvicová paráda

  Tekvicová paráda
strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola
  Školská 35, 976 97 Nemecká
 • 048/618 26 11 (riaditeľka ZŠ s MŠ Nemecká)
  0911 188 615 (vedúca školskej jedálne, odhlasovanie stravy)
  0903 450 874 (súkromné na riaditeľku školy, len v nevyhnutných prípadoch)

Fotogaléria